اولین دوره مسابقه صندلی مقوایی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

FAUM

اولین دوره مسابقه صندلی مقوایی در دانشگاه فردوسی باهدف ایجاد نشاط در بین دانشجویان، در آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۶ و تقویت روحیه کار گروهی به همت انجمن علمی بین رشته ای مسابقات مهندسی (EFC) برگزار شد.

محمد شیخ زاده دبیر انجمن علمی بین رشته ای مسابقات مهندسی (EFC) در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: این مسابقه برای دانشجویان ورودی ۹۵ مهندسی برگزار گردید و تیم‌های شرکت‌کننده در قالب گروه‌های ۲ یا  نفری طبق قوانین مسابقه و تنها با استفاده از مقوا و عدم به‌کارگیری از چسب و کارتن های فشرده، می بایست صندلی یک‌نفره ای طراحی کرده که حداقل، وزن فردی ۶۰ کیلوگرمی راتحمل می‌کرد. وی افزود: تیم‌های شرکت‌کننده می‌توانستند در روزهای ۲۶ و ۲۷ مهرماه صندلی خود را در سوله نوح دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی بسازند و از بین ۱۱ تیم ثبت‌نام کننده، ۷ تیم در مسابقه حضور پیداکردند. در مرحله اول مسابقه فردی ۶۰ کیلوگرمی و در مراحل بعدی افرادی ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ کیلوگرمی درمدت‌زمان ۹۰ ثانیه بر روی صندلی‌ها نشسته و میزان مقاومت صندلی تیم های شرکت‌کننده سنجیده شد و در پایان تنها ۴ تیم شرکت‌کننده تست مرحله ۹۰ کیلوگرمی را با موفقیت پشت سر گذاشتند و داوری بین این ۴ تیم براساس معیارهای ارگونومی و طراحی صندلی، زیبایی و خلاقیت در ساخت، میزان مقاومت صندلی‌ها و آسیب‌پذیری آن‌ها در مراحل فوق بررسی گردید و سه تیم برگزیده انتخاب شدند.

دبیر انجمن EFC تصریح کرد: مراسم داوری و اختتامیه این مسابقه نیز با استقبال پرشور دانشجویان در روزچهارشنبه مورخ ۲۸ مهرماه درآمفی‌تئاتر ابوریحان دانشکده مهندسی برگزارشد و در انتهای مراسم تیم اول از دانشکده علوم اداری و اقصاد، تیم دوم از دانشکده مهندسی و تیم سوم از دانشکده معماری و شهرسازی به‌عنوان برگزیدگان این مسابقه مهیج انتخاب شدند.

محمد شیخ زاده در پایان از حمایت و تلاش آقای دکتر اصغرپور مدیریت فرهنگی و فعالیت های داوطلبانه، آقای دکتر ساده معاون آموزشی و فرهنگی دانشکده مهندسی، آقای دکتر پوررضا معاون پژوهشی دانشکده مهندسی، آقای دانایی کارشناس انجمن‌های علمی دانشگاه، آقای توکلی دبیر شورای دبیران انجمن های علمی دانشگاه فردوسی، آقای سهیل صفاییان  دبیر شورای انجمن‌های علمی دانشکده مهندسی و شورای انجمن‌های علمی دانشکده مهندسی تشکر و قدردانی کرد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۹
۸
۱۲۴
۱۹۰
۶۸۶
۳۹۴
۵۱۶۷۷

افراد آنلاين

ما 45 مهمان و 0 عضو آنلاین داریم